Konut Sigortası

Evinizin içindeki eşyaları ve ailenizi yangından, hırsızlıktan, depremden su baskınına kadar bir çok riske karşı koruma ve güvence altına alan çok geniş kapsamlı bir sigorta türüdür.

Yaşamımızda çok önemli bir yere sahip olan evimiz pek çok riskle karşı karşıya, biz bu riskleri nasıl güvence altına alabiliriz? Konut sigortası, evinizi ve evinizde bulunan tüm eşyalarınızı birçok afet ve diğer olaylardan koruyarak güvence altına almanızı sağlayan bir üründür.

Herhangi bir hasarın gerçekleşmesi durumunda çoğunlukla eşyalar da hasar görür. Bu nedenle sigortaya konu olan konutların içindeki eşyalarla birlikte güvence altına alınması gerekir. Böylece az bir maliyet farkıyla daha geniş bir güvence satın alınır.

Konut sigortası satın alırken değişen iklim koşulları, güçlü fırtınalar, aşırı yağışlar, depremler, dikkatsizlik sonucu çıkan yangınlar ve son zamanlarda artan hırsızlıklara karşı tam güvence için doğru teminatların seçilmesine özen göstermelisiniz.

Kiracılar sadece eşya teminatı alarak eşyalarını güvence altına aldırabilir.

Konut Sigortası Zorunlu Mu ?

Konut sigortası, zorunlu sigortalar arasında değildir. Eviniz için zorunlu olan sigorta; zorunlu deprem sigortası yani DASK‘dır.